Najlepšie tankovanie v meste a na diaľnici
Najlepšie tankovanie v meste a na diaľnici

Trávite horúce dni za volantom? Nezabudnite na prísun energie

Hoci v aute si nastavíte klimatizáciu tak, aby vám bolo príjemne počas akokoľvek dlhej cesty, niektorí šoféri klímu nemajú alebo nepoužívajú, a tak sa cestovanie môže zmeniť na hotové peklo. Predstavme si k tomu ešte pár nedisciplinovaných vodičov, kolóny a vaša nálada je fuč. Ešteže sú miesta, kde si ju viete vylepšiť.

Sústredíme sa, len ak sme fit

Nech robíme čokoľvek, ak pri tom myslíme na niečo iné, napríklad na jedlo, kávu alebo obľúbenú činnosť, ľahko dôjde k chybe. A kde, ak nie za volantom je sústredenie obzvlášť dôležité? Nesieme zodpovednosť za seba, za posádku, ktorú vezieme, ale tiež za ostatných príslušníkov premávky, preto by sme nemali ovládať len teóriu riadenia, ale postarať sa o to, aby sme boli za volantom v pohode. Ak teda v strede cesty potrebujete odbehnúť na toaletu alebo zistíte, že v aute nemáte poruke nič na pitie ani pod zub, určite hľadajte najbližšiu čerpaciu stanicu, aby ste sa osviežili a doplnili sily. Nemusí v aute svietiť kontrolka, že potrebujete doplniť palivo. Úplne stačí kontrolka vo vašej hlave, tú poslúchajte a dorazíte do cieľa bezpečne. Či cestujete do práce, za zážitkami, alebo ste na služobnej ceste, rovnako ako vaše auto potrebujete doplniť palivo. A v horúcich letných mesiacoch to platí dvojnásobne.

Rýchle občerstvenie s bohatou chuťou

Či už sa chystáte na dlhú alebo krátku cestu, nezabudnite, že prenájom dodávky alebo auta je vynikajúcou voľbou pre pohodlné a bezpečné cestovanie. Keď zistíte, že zvláštne zvuky sa netýkajú diania na cestách, ale vychádzajú priamo od vás, to vám len tí povestní muzikanti v bruchu chcú naznačiť, že nastal čas na prestávku. V letných mesiacoch sa oplatí zájsť na občerstvenie aj v prípade, že vás čaká krátka cesta. Nikdy neviete, čo by vám ju neskôr mohlo skomplikovať. Na cestách sa stretávame aj s niekoľkohodinovými zdržaniami, a ak by ste sa práve vy ocitli v kolóne, aspoň v nej neskončíte hladní a smädní. Zastavte sa na čerpacej stanici. Natankujte niektoré z prémiových palív, odbehnite si na toaletu, kde si osviežite tvár, a potom sa choďte občerstviť. V lete je veľmi dôležitý najmä prísun tekutín. 

Ponuka rýchleho občerstvenia na čerpačkách Tanker je pestrá, či ste mäsové typy, alebo máte radšej zeleninu. Nestihli ste doma raňajkovať? Rýchlo to napravte a nezabudnite na šálku svetovej Costa Coffee. Skrýva v sebe všetko, čo na naštartovanie dňa potrebujete – má sýtu chuť, no zároveň je jemná. Pošteklí každú bunku na jazyku a v myšlienkach vás prenesie na kávové plantáže, kde sa s láskou starajú nielen o kávu, ale aj celý výrobný proces. Káva povzbudí aj pred obedom, po dobrom obede, v poobedných hodinách, skrátka kedykoľvek, keď vám zachutí spraviť si prestávku nad rozvoniavajúcim nápojom. Koláč do ruky alebo teplá polievka, pár minút pre seba pri obľúbenom nápoji, dokonalý reset myšlienok. Zastaviť sa počas jazdy na rýchle občerstvenie či šálku kávy je dôležitá súčasť psychohygieny. Nijaká cesta nebude jednotvárna, ak počas nej narazíte na čerpaciu stanicu Tanker.